Android Modlu Uygulamalar Nasıl Yüklenir? OBB nedir ve nasıl kurulur? Android modlu uygulamalar ile ilgili tüm sorulara cevap bu yazıda!

Merhaba sayın takipçiler , sitemizde paylaşmaya başladığımız Android oyun hileleri , modlu apk dosyaları ve benzeri paylaşımların kurulumlarının nasıl yapılacağını bilmeyenler olduğu için bu rehberi hazırlıyoruz.

Bu rehberde birçok soruya cevap bulabileceğiniz gibi elbette yorumlar bölümünde istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Bu yazıyı okuduktan sonra sitemizden indirdiğiniz Android uygulamaları nasıl kuracağınızı tamamen öğrenmiş olacaksınız , lafı daha fazla uzatmadan konu başlıklarına ve anlatım bölümüne geçelim.

Android Modlu Uygulama nedir?

Android uygulamalar , geliştiricileri tarafından çeşitli kısıtlamalar içererek üretiliyor. Örneğin bir oyunda istediğiniz kadar para kullanmanızı engelleyen sınırlamalar , herhangi bir uygulamada premium özellik olarak sunulan fonksiyonları kullanmanızı engelleyen sınırlamalar vesaire , işte Modlu uygulamalar bu sınırları ortadan kaldırır. Beş kuruş para vermeden istediğiniz oyunun , uygulamanın tüm fonksiyonlarını kullanmanızı sağlar. Özetle ücretli uygulamaları bedava hale getirir diyebiliriz 🙂

APK Nedir ?

APK android uygulama yükleyicisinin dosya uzantısıdır. Uygulama ile ilgili her şey bu dosyanın içinde barınır. Yükleme yapmak için gereken dosya APK dosyasıdır.

OBB Nedir?

OBB sizin Android cihazınızın dosya sisteminde barınan bir bölümdür. Bu bölümde uygulamalar ile ilgili bazı bilgiler saklanır , herhangi bir yerden indirdiğiniz Android uygulamalarını cihazınıza kurduğunuzda bazen çalışmıyorsa aklınıza gelmesi gereken ilk sorun OBB olmalıdır. Dış kaynaklardan yüklenen uygulamalardan sonra eğer gerekiyorsa OBB dosyalarını da değiştirmeniz gerekir.

APK Nasıl yüklenir?

Sitemizden ya da herhangi bir kaynaktan indirdiğiniz APK dosyasını yüklemek için gereken ilk adım Android cihazınızın AYARLAR bölümünde bulunan “BİLİNMEYEN KAYNAKLARA İZİN VER” seçeneğini işaretlemektir.  Bu seçenek genellikle “GÜVENLİK” bölümünde olur ancak cihazdan cihaza farklılık gösterebilir.

Bu seçenek işaretlendikten sonra tek yapmanız gereken sadece indirdiğiniz APK dosyasını çalıştırıp kurulumu yapmaktır.
Kurulum genellikle hatasız olarak geçer ancak bazen OBB dosyaları eksikliğinden dolayı hata alabilirsiniz bu durumda bir sonraki adımda anlatacağımız OBB dosyaları nasıl yüklenir isimli başlıkta yazılanları yapmalısınız.

OBB Dosyaları nasıl yüklenir?

OBB dosyalarını yüklemek oldukça basit. Sırasıyla aşağıdaki yönergeleri takip edin.

1– Dosya yöneticisine girin

2– Android klasörünü bulun ve içine girin.

3– OBB klasörü karşınıza çıkacak

.

4– OBB klasörünün içine girin.

5– Klasörün içinde bir çok klasör göreceksiniz.

6– Hangi uygulamayı kurduysanız o uygulamanın ismi olan klasörün içine , gerekli OBB dosyalarını atarak bu işlemi bitirebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Gerekli OBB dosyaları , kurulum için gerekli olduğu durumlarda uygulama paylaşım yazılarının altında paylaşılır.

Hepsi bu kadardı dostlar , aklınıza takılan noktalarda yorumlardan bizlere ulaşabilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir